طلبگی تا اجتهاد

آنچه که لازم است عرض بکنم - که از همه‌ی این مطالب مهمتر است - نسبت حوزه‌های علمیه است با انقلاب و نظام اسلامی. هیچ کس در عالم روحانیت، اگر انصاف و خرد را میزان قرار بدهد، نمیتواند خودش را از نظام اسلامی جدا بگیرد. نظام اسلامی یک امکان عظیمی را در اختیار داعیان الی‌اللّه و مبلّغان اسلام قرار داده… این فرصت تا امروز کِی برای روحانیت وجود داشته؟
علاوه بر این، ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست![خطاب به روحانیون!).
اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده‌ای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟
بیانات در دیدار علما و روحانیون خراسان شمالی 19/07/1391

جستجو

بایگانی

نويسندگان

پربحث ترين ها

رسانه های همسو

تمرینات کاربردی صرفی بر روی آیات مشکله قرآن کریم / روح الله راسل

 علمی صرف تمرینات محصولات پایه 1 پژوهش دروس حوزوی

//bayanbox.ir/view/3376527239866934700/%D8%AA%D9%85%D8%B1%DB%8C%D9%86%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D8%B1%D8%A8%D8%B1%D8%AF%DB%8C-%D8%B5%D8%B1%D9%81%DB%8C-%D8%A8%D8%B1-%D8%B1%D9%88%DB%8C-%D8%A2%DB%8C%D8%A7%D8%AA-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84%D9%87-%D9%82%D8%B1%D8%A2%D9%86.png

بسم الله الرحمن الرحیم

به حول و قوه الهی، در این مطلب، تمریناتی بسیار کاربردی با موضوع آیات مشکله صرفی قرآن کریم خدمت شما دوستان تقدیم میکنیم.

روال کار ما این خواهد که یک سؤال و تمرین را خدمت شما دوستان مطرح کرده و شما یک هفته فرصت خواهید داشت تا پاسخ این تمرین را در بخش نظرات آن مطلب، ارسال نمایید. برای پاسخ گویی به آنها میتوانید به کتب صرفی، لغوی مراجعه کرده و قواعد صرفی را مرور نمایید تا در نهایت پاسخ را یافته و آن را با سایر مخاطبین طلبگی تا اجتهاد به اشتراک بگذارید. 

بعد از یک هفته پاسخ تحقیقی به صورت کامل منتشر شده و شما میتوانید آن را با پاسخ خود مقایسه کنید. 

دلیلی که این روش را انتخاب کردیم این است که در صورت انتشار همزمان سؤال و پاسخ، ذهن شما دوستان با مشکل صرفی درگیر نشده و فعال نخواهد شد و اصولا سؤال به همراه پاسخ اگر نگوییم هیچ اما رشد بسیار اندکی برای طلاب به همراه خواهد داشت. لذا ان شاالله به محض انتشار سؤال جدید، به تحقیق پیرامون آن بپردازید و سعی کنید خودتان پاسخ آن را به دست آورید. در این صورت است که در پایان تمریناتی که خدمت شما تقدیم خواهد شد، پیشرفت قابل ملاحظه‌ی خود را شاهد خواهید بود.

هدیه ای تقدیم به همه دوستان

سه صلوات زیبا خدمت شما دوستان تقدیم میشود،

با ذکر صلوات بر محمد و آل محمد وارد تمرینات شوید

ان شاالله که موفق باشید

دریافت

دریافت

دریافت

  

تمرینات کاربردی با موضوع آیات مشکله صرفی قرآن کریم

موضوع سؤال پاسخ
سؤال اول مشاهده مشاهده
سؤال دوم مشاهده مشاهده
سؤال سوم مشاهده مشاهده
سؤالات چهارم الی ششم مشاهده مشاهده

 

 

 

 

مطالب مرتبط:

  1. تمام مطالب استاد روح الله راسل
  2. مشاوره تحصیلی استاد روح الله راسل
تعداد بازدید: ۱۱۲۸۶