طلبگی تا اجتهاد

آنچه که لازم است عرض بکنم - که از همه‌ی این مطالب مهمتر است - نسبت حوزه‌های علمیه است با انقلاب و نظام اسلامی. هیچ کس در عالم روحانیت، اگر انصاف و خرد را میزان قرار بدهد، نمیتواند خودش را از نظام اسلامی جدا بگیرد. نظام اسلامی یک امکان عظیمی را در اختیار داعیان الی‌اللّه و مبلّغان اسلام قرار داده… این فرصت تا امروز کِی برای روحانیت وجود داشته؟
علاوه بر این، ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست![خطاب به روحانیون!).
اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده‌ای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟
بیانات در دیدار علما و روحانیون خراسان شمالی 19/07/1391

جستجو

بایگانی

نويسندگان

پربحث ترين ها

رسانه های همسو

۳۵ مطلب توسط «استاد روح الله راسل» ثبت شده است

 • متن کامل زیارت غدیریه + ترجمه مقابل
   بصیرت اجتماعی فرهنگ ادعیه و زیارات 

  متن کامل زیارت غدیریه + ترجمه مقابل

  بسم الله الرحمن الرحیم

  دو میراث گرانبها در زمینه امام شناسی از امام هادی علیه السلام به دست ما رسیده است که لازم است قدر آن بیش از پیش بدانیم.
  اولین آنها، زیارت گوهربار «جامعه کبیره» که برای زیارت کردن تمامی امامان معصوم علیه السلام از ایشان صادر شده تا ذره¬ای از فضائل اهل بیت عصمت و طهارت –علیهم افضلُ صلوات المصلّین- به وسیله آن دانسته شود.
  دومین آنها «زیارت غدیریه» است که ایشان در روز «عیدُ اللهِ الاَکبرُ»(: بزرگ ترین عید خدا) یعنی در روز «عید سعید غدیر» قبر مطهر وصیّ و خلیفه بر حق رسول خدا، امیر مؤمنان علی –علیه و علی آله افضل صلوات الله- را با آن زیارت فرمودند.