جریان حوزوی دنبال کننده ی بحث حجاب اجباری چه کسانی هستند؟

2
1148
۴.۵
(۶)

جریان حجاب اجباری

در این مطلب، جریانی که دنبال کننده بحث حجاب اجباری است را خدمت شما عزیزان بیشتر معرفی مینماییم.

اخیرا حضرت آقا نسبت به حوزویونی که بحث حجاب اجباری را مطرح می کنند حساست نشان دادند. ما طلبه ها باید مراقب باشیم و بدانیم این افراد و احیانا نهادها چه کسانی هستند؟

حضرت آقا اخیرا در دیدار مداحان فرمودند :

من میخواهم مسئله‌ی حجاب را ذکر کنم و اشاره کنم: پولهای زیادی خرج میکنند، فعّالیّت زیادی میکنند، صدها رسانه را -از انواع و اقسام رسانه‌ها- به کار میگیرند برای اینکه بتوانند روی این نقطه‌ی حسّاس، [یعنی] نقطه‌ی هویّت مستقلّ فرهنگیِ زنِ مسلمان، اثرگذاری کنند؛ دشمنان ما واقعاً خودشان را در خارج از کشور [برای این کار] میکشند؛ از طُرق مختلف؛ حالا چقدر پول خرج میشود برای اینکه بتوانند این تلویزیون‌ها و این رادیوها و این فضای مجازی و این سایت‌های اینترنتی را به کار بیندازند -مدام تبلیغ بکن، بگو، بگو، صد بار- که چه بشود؟ که نتیجه‌اش بالاخره این بشود که مثلاً فرض کنید چهار دختر فریب بخورند و در خیابان حجابشان را بردارند. این‌همه خرج، این‌همه زحمت، این‌همه فکر، پشت سر این کار است، دارند تلاش میکنند، [امّا] تلاششان عقیم است؛ نتیجه‌اش این است که چهار نفر -حالا چهار دختر در گوشه کناری- فریب بخورند یا انگیزه‌های گوناگونی پیدا کنند؛ بعضی‌شان هم ممکن است پول بگیرند -حالا من نمیدانم، نمیتوانم قطعاً بگویم- و این روسری را از سرشان بردارند یعنی مثلاً ما چه شدیم! نتیجه‌ی همه‌ی آن تلاش، خلاصه میشود در این نتیجه‌ی کوچکِ حقیر. خب، تا اینجا مسئله‌ای نیست؛ [امّا] آنچه بنده را حسّاس میکند، این است که ناگهان شما می‌بینید از دهان یک گروهی از افرادی که جزو خواص محسوب میشوند، مسئله‌ی «حجاب اجباری» مطرح میشود؛ معنایش این است که یک عدّه‌ای نادانسته -حالا من میگویم نادانسته؛ ان‌شاءالله نادانسته است- همان خطّی را دنبال میکنند که دشمن با آن‌همه خرج نتوانسته است آن خط را در کشور به نتیجه برساند؛ همان خط را دارند دنبال میکنند؛ در بین اینها روزنامه‌نگار هست، در بین اینها روشنفکرنما هست، در بین اینها آخوند و معمّم هست.

اما این گروه معمم که ان شاء الله نادانسته در این پازل دشمن گرفتار آمده اند چه کسانی هستند؟ باید ما هم به عنوان سربازان امام خامنه ای حفظه الله مثل ایشان روی این مسئله حساس باشیم.

این مطلب هم خواندنیه:  چهارمین جلسه کارگروه «طلبگی تا اجتهاد»، نزد ریاست محترم، معاونتِ تهذیب و معاونت تبلیغ مدرسه علمیه معصومیه سلام الله علیها، برگزار گردید

متاسفانه برخی نهادهای حوزوی هم این مسئله را دنبال می کنند که از حد نادانستگی یک شخص حوزوی فراتر است.

نهادهای دنبال کننده و طرح کننده بحث: مجله الکترونیکی اجتهاد

اشخاص مطرح کننده بحث :اینجا و  اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا

افرادی که در مقابل طرح موضوع حجاب اجباری هوشمندانه موضع گرفته اند: اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا و اینجا

این مطلب رو پسندیدید؟

برای امتیازدهی روی یک ستاره کلیک فرمایید

میانگین امتیاز ۴.۵ / ۵. تعداد رای: ۶

هنوز این مطلب امتیادهی نشده. شما می تونید اولین نفر باشید!

اشتراک در
اطلاع از
guest
2 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
پاسخ:
پاسخ:
۱۳۹۷-۰۵-۲۵ ۱۰:۰۰ قبل از ظهر
کسانی که اهل فهم جهت دهی مصاحبه گر و رسانه ها هستند خوب متوجه می شوند که جهت دهی این رسانه ها چیست …
طلبه
طلبه
۱۳۹۷-۰۵-۲۴ ۱۱:۳۴ بعد از ظهر

متاسفانه برخی نهادهای حوزوی هم این مسئله را دنبال می کنند که از حد نادانستگی یک شخص حوزوی فراتر است. نهادهای دنبال کننده و طرح کننده بحث: مجله الکترونیکی اجتهاد__________________________________________ به این سایت سر زدم نظر های مختلف رو آورده بود و از نظر فقهی بحث می کرد و با اینکه یکی از معضلات جامعه و جزو مسائل روز همین حجابه جای بحث فقهی خوبی داره شما هم امی توانید بر نظرات مخالف ،نقدی بنویسید مثلا اگه فقهی ی مساله رو نفی کرده شما هم فقهی جوابش رو بدید نه اینکه اونا رو گمراه و ببخوانید و متهم نادانستگی بکنید… بیشتر بخوانید