طلبگی تا اجتهاد

آنچه که لازم است عرض بکنم - که از همه‌ی این مطالب مهمتر است - نسبت حوزه‌های علمیه است با انقلاب و نظام اسلامی. هیچ کس در عالم روحانیت، اگر انصاف و خرد را میزان قرار بدهد، نمیتواند خودش را از نظام اسلامی جدا بگیرد. نظام اسلامی یک امکان عظیمی را در اختیار داعیان الی‌اللّه و مبلّغان اسلام قرار داده… این فرصت تا امروز کِی برای روحانیت وجود داشته؟
علاوه بر این، ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست![خطاب به روحانیون!).
اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده‌ای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟
بیانات در دیدار علما و روحانیون خراسان شمالی 19/07/1391

جستجو

بایگانی

نويسندگان

پربحث ترين ها

رسانه های همسو

حوزه انقلابی

بسم الله الرحمن الرحیم

با سلام به شما دوستان خوب طلبگی تا اجتهادی. با توجه به اخطاری که حضرت آقا در دیدار اخیرشان با مجمع نمایندگان طلاب در خصوص «انقلاب زدایی از حوزه های علمیه» تبیین فرمودند، جمعی از طلاب و اساتید مدارس علمیه تصمیم دارند تا به منظور گفتمان سازی پیرامون جلوگیری از انقلاب زدایی از حوزه های علمیه، خیزشی فراگیر انجام دهند. ما در سلسله مطالبِ «حوزه انقلابی»، بر آن هستیم تا گزارش فعالیت های انجام شده در این زمینه را خدمت شما دوستان تقدیم کنیم. بنابراین شما میتوانید محصولات تولیدی، اعم از صوت و فیلم، یادداشت، گزارش تصویری و ... را از این سلسله مطالب دریافت نمایید.

در این صفحه بخش های مختلفی را به این موضوع اختصاص داده ایم که شما دوستان میتوانید با کلیک بر روی هر بخش، وارد صفحه آن موضوع شده و مباحث را پی گیری نمایید.

  

مصاحبه با اساتید انقلابی حوزه

یادداشت ها و مقالات

محصولات صوتی و تصویری

نمايش: ۵۲۰۲