کتاب لباس روحانیت، چراها و بایدها/استاد عالِم زاده نوری + دانلود کتاب

0
2159
۳.۶
(۵)

بسم الله الرحمن الرحیم

دانلود کتاب لباس روحانیت

استاد محمد عالِم زاده نوری

در این مطلب کتاب مفیدی با عنوان لباس روحانیت را خدمت شما دوستان تقدیم میکنیم. این کتاب که نوشته استاد عالم زاده نوری است، به بررسی لباس روحانیت، چراها و بایدهای این لباس و مسائل مرتبط به زیبایی و به صورت خلاصه پرداخته است.

شما میتوانید این کتاب را از لینک زیر دانلود بفرمایید.

مقدمه:

دانش آموختگان علوم دینى پس از چند سال تحصیل در حوزه و یک دوره آشنایى با فقه اسلامى، غالباً در پوششى ویژه و متفاوت از سایر مردم به لباس روحانیت در مى‏آیند. این لباس به رغم پیشینة طولانى، هنوز در معرض پرسش‏هاى فراوانى قرار دارد.
کاوش براى یافتن پاسخ این نگرانى‏ها، براى طلاب نوعى تأمل در سبک و سیرة زندگى است و قطعاً از تلاش براى رازگشایى از عبارات دشوار برخى از متون کم بهاتر نیست. به علاوه، تراکم این نگرانى‏ها در جان انسان، به مرور ایمان و اعتقاد قلبى او را به راهى که مى‏رود و کارى که مى‏کند مى‏فرساید و ارمغانى جز تزلزل شخصیت و آشفتگى خاطر ندارد. این بررسى‏ها براى فرد فرد طلاب ضرورت شخصى و براى جامعة اسلامى در شرایط امروز ضرورت اجتماعى دارد. روحانیت شیعه که امروز از داخل و خارج در معرض هجوم انواع شبهات و انتقادات قرار گرفته‏است باید در فاصلة زمانى کوتاهى فلسفة پیدایش، سرّ حضور، رسالت نهایى، کیفیت عمل و منطق خود را براى عموم تبیین کند و تودة انبوه نگرانى‏ها را با بحث نظرى یا اقدام عملى حل و رفع نماید.
این مختصر بدون آنکه ادعاى پاسخ به همة سئوالات مربوط به لباس روحانیت را داشته باشد باب گفت‏وگو در این موضوع را در قدم نخست گشوده‏است و از همة اندیشوران و طلاب گرامى استدعا دارد با ارائة نظرات تکمیلى یا اصلاحى خود بر غناى محتواى بحث بیفزایند. مقالة نماد در این نوشتار بحث مستقلى پیرامون نشانه‏هاست و به عنوان مقدمه‏اى بر مبحث لباس روحانیت به شمار مى‏رود. امید آنکه این ناچیز در سایة توجه ویژة امام دوازدهم(عج) مقبول درگاه ایزدى قرار گیرد.

این مطلب هم خواندنیه:  فیلم کوتاه عَلَمَک + دانلود

دانلود کتاب لباس روحانیت

مطالب مرتبط:

  1. استاد عالم زاده نوری، ضرورت کارِ گروهی

این مطلب رو پسندیدید؟

برای امتیازدهی روی یک ستاره کلیک فرمایید

میانگین امتیاز ۳.۶ / ۵. تعداد رای: ۵

هنوز این مطلب امتیادهی نشده. شما می تونید اولین نفر باشید!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها