دانلود مجموعه پوستر بصیرتی از بیانات ناب حضرت آیت الله ابوالقاسم خزعلی رحمه الله به مناسبت یوم الله نه دی

0
1640
۱
(۱)

پوسترهای آیت الله ابوالقاسم خزعلی

بیست و پنجم شهریورماه ۹۵ نخستین سالگرد ارتحال عالم بزرگوار و مجاهد نستوه مرحوم آیت الله ابوالقاسم خزعلی یکی از استوانه های بصیرت سیاسی بود. حضرت آیت الله رجبی درباره ی ایشان می فرماید: بیش از هر چیز دارای یک شخصیت جامعی بود، به طوری که از نظر علمی در رشته‌های فقه و اصول، کلام، تفسیر و فلسفه سرآمد بود و بویژه در عرصه اخلاق و معنویت یک اُلگوی وارسته و ممتاز به شمار می‌رفت. درس تفسیر مرحوم آیت‌الله خزعلی حتی پیش از انقلاب یکی از دروس مهم و برجسته تفسیری در حوزه علمیه قم بود، به طوری که این محفل علمی خود به عاملی برای رشد علمی و تهذیبی طلاب تبدیل شد، هر چند که از آن تلاش ارزنده تنها یک جلد تفسیر سوره مبارکه حمد چاپ شد و به یادگار ماند. (حاصل عمر علمی آیت الله خزعلی اینجا)

یکی از برکات ماندگار ایشان تأسیس بنیاد بین‌المللی غدیر است که خود نشان دهنده عمق ارادت و عشق ویژه آن عالم فقید به امیرالمؤمنین علی(علیه السلام) و مسأله امامت و ولایت می‌باشد. ایشان همچنین از نظر علم کلام یک شخصیت متکلم به معنای حقیقی به شمار می‌رفت که در حوزه درس اخلاق نیز جزو استادان مبرز و مورد توجه حوزه چه پیش از پیروزی انقلاب و چه پس از آن  بود. وی در عرصه مسایل سیاسی و اجتماعی و فرهنگی نیز همواره جزو شخصیت‌های بسیار پردغدغه و مجاهد بود، به طوری که از زمان آیت الله العظمی بروجردی این احساس تکلیف در امور دینی با ایشان همراه بود.

در ادامه پوسترهایی از جملات بصیرتی ایشان به مناسبت یوم الله نهم دی ماه تقدیم می گردد.

پوستر حضرت آیت الله خزعلی شماره یک : عادی نیست…

آقای خامنه‌ای خیلی عالی است. ما ۲۰ سال پیش که ایشان را انتخاب کردیم، به ایشان ارادت داشتیم اما نه به این اندازه، به لطف خدا الان امور خیلی خوب اداره می‌شود، عزّتمان خیلی خوب حفظ می‌شود. الان حرفهایی که می‌زند و مواضعی که اتخاذ می‌کند، مثل این است که از جایی می‌گیرد؛ برای من عادی نیست، این تسلط ایشان الهی است. در برابر آمریکا، در برابر فتنه‌ها، این مدیریت هوشمندانه ایشان تمام نقشه‌های شوم را نقش بر آب کرد.  هرکسی بوی مخالفت با امام خمینی و آیت‌الله خامنه‌ای را داشته باشند مردودِ مردودِ مردود است.

این مطلب هم خواندنیه:  دکتر زاکانی: اگر این سند به همین صورت تصویب شود مخاطرات بسیار سنگین و مشکلات امنیتی جدی برای کشور خواهد داشت.

گفتگوی حضرت آیت الله خزعلی رحمه الله  با هفته نامه ۹ دی شماره ۳۰ مورخ ۲۸ آبان ۹۰ ص ۱۲

 پوستر حضرت آیت الله خزعلی شماره دو : دل پرخون داشته باشیم

آن موقعی که هیچ کس صحبت نمی‌کرد؛ برخی به من می‌گفتند چرا شما تنها صحبت می‌کنید،‌ چرا دیگران علیه این آقایان موضع نمی‌گیرند. بعد به فاصله مختصری وزیر اطلاعات آقای مصلحی آمد و در فیضیه گفت: آقای هاشمی با این فتنه‌گران همراه بوده، همه گفتند “هاشمی؛ بصیرت، بصیرت.” گاهی رهبری به خاطر حفظ کردن مصلحت مردم مجبور است اقشاری را پیش خودش بنشاند ولی دلش از آنها پرخون است. ما هم باید مثل رهبرمان دل پرخون داشته باشیم. طوری باید عمل کنیم که در جامعه شکاف ایجاد نشود اما تمجید کردن از این افراد که خون به دل رهبر انقلاب می‌کنند، غلط است.

گفتگوی حضرت آیت الله خزعلی رحمه الله  با هفته نامه ۹ دی شماره ۳۰ مورخ ۲۸ آبان ۹۰ ص ۱۲

 پوستر حضرت آیت الله خزعلی شماره سه: رئیس جمهور نیستید. شاه هستید…

الان اگر احمدی نژاد  بخواهد با من ملاقات کند، دیگر ملاقات نمی‌دهم. در اسفند ماه سال گذشته (۸۹) با آقای احمدی نژاد خلوت کرده بودیم،‌ گفتم رهبر از شما تعریف می‌کند ولی می‌گوید که گاهی هم به حرف من عمل نمی‌کند. گفتم آقای احمدی نژاد، اونجا شما رئیس جمهور نیستی اونجا شما شاه هستی! این را به او گفته‌ام. این مشایی و بقایی، احمدی نژاد را از آن مسیری که داشت، منحرف کردند. بقایی دشمن اهل علم است.

گفتگوی حضرت آیت الله خزعلی رحمه الله  با هفته نامه ۹ دی شماره ۳۰ مورخ ۲۸ آبان ۹۰ ص ۱۲

این مطلب هم خواندنیه:  شرح صوتی نحو

 پوستر حضرت آیت الله خزعلی شماره چهار: هنوز او را نشناخته اید؟

 بعد از امام خمینی، بهترین فرد برای رهبری نصیب این مردم شد. ایشان خیلی دشمن داخلی و خارجی دارد اما الحمدالله سرپا ایستاده‌اند…آقای هاشمی همان مقدار رای که آورد برای ما محل بحث است اما خداوند رفع کرد. اگر آقای هاشمی بخواهد روی کار بیاید من بمیرم و زمان ایشان را نبینم… آقای هاشمی وضع‌شان روشن است. مگر شما هنوز او را نشناخته اید؟

از فیلم مصاحبه منتشر شده از حضرت آیت الله خزعلی  در آخرین روزهای عمر مبارکشان

 پوستر حضرت آیت الله خزعلی شماره پنج: پدرش گفته بود غرب زده است

در دوره اصلاحات، خاتمی قصد داشت به دیدار من بیاید اما من قبول نکردم و در سخنرانی که در یزد داشتم در این باره صحبت کردم. درباره او باید تاکید کنم که پدر او گفته بود که پسرش غرب‌زده است و برای اسلام مصیبت به وجود می‌آورد. یادتان باشد از هرکس که انگلیس و آمریکا تعریف کرد، پرهیز کنید…

حضرت آیت اله ابوالقاسم خزعلی رحمه الله در مصاحبه با خبرگزاری فارس ۹۲/۱۱/۲۶

 پوستر حضرت آیت الله خزعلی شماره شش: لقب مطهری دوم به او دادم…

 چندین سال قبل من به آقای مصباح می‌گفتم که خاتمی خوب کار نمی‌کند. ایشان گفت: «خاتمی سیئه من سیئات هاشمی» یعنی خاتمی گناهی از گناهان هاشمیست. تعبیر درست همین است.  من ایشان را آدم چیز فهمی می‌دانم مثل آقای مطهری است و من از مدت‌ها قبل آقای مصباح را مطهری دوم لقب داده بودم چون ایشان‌هم شخصیتی بی‌پرواست. آن روز که کسی جرأت حرف زدن نداشت، ایشان گفت که خاتمی سیئه من سیئات هاشمی…

این مطلب هم خواندنیه:  کرونا و پاسخ به چند شبهه الهیاتی

گفتگوی حضرت آیت الله خزعلی رحمه الله  با هفته نامه ۹ دی شماره ۳۰ مورخ ۲۸ آبان ۹۰ ص ۱۲

 پوستر حضرت آیت الله خزعلی شماره هفت: دشمن سرسخت اینها بود…

من پنجاه سال در خدمت ایشان بودم ولی یک گناه از او ندیدم. عشق و علاقه ی ایشان به علی و آل علی و به رهبر عزیز و امام بزرگوارمان فوق العاده بود. دلش پر از غصه بود از کارهایی که برخی می کنند تا راه رهبری و راه امام را منحرف کنند، دشمن سرسخت اینها بود، نمی خواهم نام ببرم ولی یکی از آنها را پیش من نام می برد و چند بار گفت من هر شب این آقا را لعنت می کنم. بله همینطور است… مستحق لعنت هم هست، چون بد عمل کرده است و می کند.

از بیانات حضرت آیت الله احمد جنتی در خطبه های نمازجمعه تهران ۲۴ مهر ۹۴

مطالب مرتبط:

  1. آخرین توصیه‌ آیت‌الله خزعلی در نفس‌های آخر
  2. ۱۰ پوستر از تک جملات ناب حضرت آیت الله احمد جنتی، رئیس انقلابی و ضد نفوذ مجلس خبرگان رهبری
  3. ۱۰ پوستر از نکته های ناب حضرت امام خمینی رحمت الله علیه به همراه نسخه های قابل بازآفرینی
  4. ۱۰ پوستر از مطالب ناب حضرت آیت الله مصباح یزدی و یا مطالب بزرگان پیرامون ایشان
  5. دانلود مجموعه پوستر آیه نگاری با کیفیت بالا برای پس زمینه رایانه و گوشی همراه
  6. دانلود مجموعه پوسترهای زیبا از رابطه طلاب حوزه علمیه و فضای مجازی در بیان امام خامنه ای

این مطلب رو پسندیدید؟

برای امتیازدهی روی یک ستاره کلیک فرمایید

میانگین امتیاز ۱ / ۵. تعداد رای: ۱

هنوز این مطلب امتیادهی نشده. شما می تونید اولین نفر باشید!

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها