طلبگی تا اجتهاد

آنچه که لازم است عرض بکنم - که از همه‌ی این مطالب مهمتر است - نسبت حوزه‌های علمیه است با انقلاب و نظام اسلامی. هیچ کس در عالم روحانیت، اگر انصاف و خرد را میزان قرار بدهد، نمیتواند خودش را از نظام اسلامی جدا بگیرد. نظام اسلامی یک امکان عظیمی را در اختیار داعیان الی‌اللّه و مبلّغان اسلام قرار داده… این فرصت تا امروز کِی برای روحانیت وجود داشته؟
علاوه بر این، ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست![خطاب به روحانیون!).
اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده‌ای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟
بیانات در دیدار علما و روحانیون خراسان شمالی 19/07/1391

جستجو

بایگانی

نويسندگان

پربحث ترين ها

رسانه های همسو

بحث و نظر

بسم الله الرحمن الرحیم

در صفحه مستقل بحث و نظر، ان شاالله با هدایت الهی، سؤالاتی از شما مخاطبان طلبگی تا اجتهادی پرسیده خواهد شد. هدف از مطرح شدن این سؤالات، آگاهی و انتشار اندیشه و رویکرد طلاب به مسائل مختلف میباشد. به این ترتیب که هر یک از طلاب، نظرات خود را نسبت به مسائل مختلف مطرح کرده و تضارب آراء و مباحثه‌ای هر چند مختصر در این صفحات و مطالب ایجاد خواهد شد که ان شاالله میتواند مورد استفاده تمام طلاب قرار گیرد.

سؤالات ما در عرصه های مختلفی که ساختار سایت نیز بر همان اساس بنا شده است- مطرح خواهد شد. برای مشاهده سؤالات و پاسخ های مطرح شده تا کنون، میتوانید از گزینه های زیر وارد بخش مربوطه شوید و نظر خود را در مورد سؤالات مطرح شده، با سایر دوستان در میان بگذارید.

بعون الله تعالی

  

نمايش: ۳۵۲۱