طلبگی تا اجتهاد

آنچه که لازم است عرض بکنم - که از همه‌ی این مطالب مهمتر است - نسبت حوزه‌های علمیه است با انقلاب و نظام اسلامی. هیچ کس در عالم روحانیت، اگر انصاف و خرد را میزان قرار بدهد، نمیتواند خودش را از نظام اسلامی جدا بگیرد. نظام اسلامی یک امکان عظیمی را در اختیار داعیان الی‌اللّه و مبلّغان اسلام قرار داده… این فرصت تا امروز کِی برای روحانیت وجود داشته؟
علاوه بر این، ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست![خطاب به روحانیون!).
اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده‌ای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟
بیانات در دیدار علما و روحانیون خراسان شمالی 19/07/1391

جستجو

بایگانی

نويسندگان

پربحث ترين ها

رسانه های همسو

۲ مطلب توسط «محمد آخودداد» ثبت شده است

 • قانون پوشش (حجاب اجباری)
   فرهنگ اخلاق، تهذیب نفس و خانواده خانواده و ازدواج 

  قانون پوشش (حجاب اجباری)

  قانون پوشش

  بیایید به جای "حجاب اجباری" بگوییم "قانون حجاب". لفظ حجاب اجباری یک حس منفی به ما منتقل میکند: اجبار چیز خوبی نیست!

  اما قانون چه ارتباطی با اجبار دارد؟ تساوی. قانون چیزی جز وجوب و اجبار نیست. مثلا قانون بستن کمربند ایمنی، قانون پرداخت مالیات و قانون منع تکثیر، هیچ کدام مستحب و پیشنهادی نیستند، و اگر اجباری و الزام آور نباشند قانون نیستند. اما چرا نسبت به قانون حس خوبی داریم؟ چون میدانیم قانون برای عده ای اجبار است، اما برای دیگران و عموم جامعه مفید است.

  بیایید به جای "قانون حجاب" هم بگوییم "قانون پوشش". حجاب یک اصطلاح شرعی است. فورا از ما میپرسند حجاب هم مثل نماز باید اختیاری باشد، هرکس را در قبر خودش میگذارند! یا میپرسند کجای دین برای این عمل حرام (بی حجابی) مجازاتی مشخص کرده اند؟

  اشتباه نکنید. پوشش یکی از شئون زندگی اجتماعی بشر است. قانون پوشش در همه کشورها وجود دارد. بحث حدود شرعی حجاب و حلال و حرام شخصی نیست.

   

 • انیمیشن کوتاه "راه حل طناب" در نقد مصرف گرایی و رفاه غربی
   فرهنگ کلیپ و فیلم 

  انیمیشن کوتاه "راه حل طناب" در نقد مصرف گرایی و رفاه غربی

  بسم الله الرحمن الرحیم

  انیمیشن کوتاه «راه حل طناب» در نمایشی مبتکرانه قصد دارد نگاهی متفاوت به رفاه و مصرف در جامعه کنونی داشته باشد. مصرفی که به عنوان هدف انگاشته می شود و بشر گهگاه جان خود را نیز در راه مصرف فدا می کند!

  این انیمیشن توسط «اوکه دووریس»، انیماتور آکادمی سن خوست در هلند ساخته شده است. او در انیمیشن حاضر، وابستگی بشر کنونی به مصرف و استفاده سرمایه داری از این وابستگی را به شکلی هنرمندانه پیش روی بیننده قرار می دهد.

  این کلیپ را میتوانید در ادامه مطلب مشاهده نمایید.