طلبگی تا اجتهاد

آنچه که لازم است عرض بکنم - که از همه‌ی این مطالب مهمتر است - نسبت حوزه‌های علمیه است با انقلاب و نظام اسلامی. هیچ کس در عالم روحانیت، اگر انصاف و خرد را میزان قرار بدهد، نمیتواند خودش را از نظام اسلامی جدا بگیرد. نظام اسلامی یک امکان عظیمی را در اختیار داعیان الی‌اللّه و مبلّغان اسلام قرار داده… این فرصت تا امروز کِی برای روحانیت وجود داشته؟
علاوه بر این، ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست![خطاب به روحانیون!).
اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده‌ای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟
بیانات در دیدار علما و روحانیون خراسان شمالی 19/07/1391

جستجو

بایگانی

نويسندگان

پربحث ترين ها

رسانه های همسو

۶۷ مطلب توسط «محسن بهرامی» ثبت شده است

 • معرفی و دانلود بهترین کتب آموزش به روز احکام
   احکام دانلود کتاب 

  معرفی و دانلود بهترین کتب آموزش به روز احکام

  بسم الله الرحمن الرحیم

  نوشتن کتاب آموزش احکام به زبان همگانی و قابل فهم برای عموم مردم از قدیم یکی از نیازهای زمین مانده در فضای حوزه های علمیه بوده است. به لطف و عنایت الهی بعد از انقلاب کارهای بسیار خوبی در این زمینه تولید شده است. از جمله این کتابها می توان به کتاب آموزش فقه و درس نامه فقه حجت الاسلام فلاح زاده ، احکام پیش از منبر حجت الاسلام سید مرتضی حکیم زاده،  رساله مصور و کتاب آموزش مصور احکام اشاره کرد.

 • دانلود نمودار ایکس مایندی متن عربی لمعه شهید اول رحمه الله
   فقه نمودارها 

  دانلود نمودار ایکس مایندی متن عربی لمعه شهید اول رحمه الله

  بسم الله الرحمن الرحیم

  کتاب اللمعه الدمشقیه فی فقه الامامیه نوشته ی شهید اول رحمه الله از معتبرترین کتب فقهی مختصر و موجز است که در آن یک دوره فقه عصر شهیدین به خوبی ارائه شده است. این کتاب سالهاست متن درسی حوزه های علمیه ی شیعه است. با توجه به پیچیدگی شرح شهید ثانی رحمه الله خوب است طلاب پیش از ورود به خوانش این متن، ابتدا اجمالا با ساختار مباحث کتاب شهید اول آشنا شوند تا به خوبی در فضای بحث شهید ثانی و هندسه ی مباحث قرار گیرند. در ادامه نمودار ایکس مایندی متن لمعه ی شهید اول رحمه الله تقدیم شده است. فعلا این نمودار در محدوده ی نیمسال اول فقه یک و دو آماده شده است و ان شاء الله به مرور تکمیل و ارائه خواهد شد. بی شک مثل هر تولید طلبگی دیگر این محصول نیز از اشکال خالی نیست و ان شآء الله با عنایت شما دوستان فاضل و اساتید گرامی در آینده نسخه های اصلاح شده جایگزین خواهد شد.

 • معرفی بهترین کتاب داستان های مذهبی برای تبلیغ کودکان
   هویت طلبگی تبلیغ 

  معرفی بهترین کتاب داستان های مذهبی برای تبلیغ کودکان

  بسم الله الرحمن الرحیم

  معمولا طلاب و فعالان فرهنگی از کتاب داستان به عنوان جایزه و هدیه برای کودکان استفاده می کنند. این عزیزان گاهی به دلیل عدم توجه به اهمیت ظرافت های فرهنگی در کتاب داستان، کتبی را هدیه می دهند که اثرات نامطلوب فرهنگی با خود به همراه دارد. یکی از حساسترین انواع کتب و محصولات فرهنگی کتاب داستانهای کودک است که در ذهن کودک عمیقترین اثرات را  وارد می سازد.

 • استقبال پرتعداد طلاب مدرسه علمیه معصومیه از اکران مستند قائم مقام
   سیاست کلیپ و فیلم اخبار مدرسه 

  استقبال پرتعداد طلاب مدرسه علمیه معصومیه از اکران مستند قائم مقام

  بسم الله الرحمن الرحیم

  هفته گذشته مستند قائم مقام در مدرسه مبارکه معصومیه اکران شد.این مستند روایت صعود و سقوط یک طلبه نجف آبادیست که به سرعت در پای درس آیت الله العظمی بروجردی رشد می کند و به زودی به تعبیر حضرت امام به نقل آیت الله ریشهری در کتاب سنجه انصاف برای خودش غولی در فقه می شود. با اینکه اکران مجردی بود اما در سالن همایشهای مدرسه صندلی خالی مشاهده نمی شد.

  ان شاء الله این مستند که بیش از همه برای طلاب عبرت آموز و هشدار دهنده است در مدارس علمیه ی دیگر هم اکران شود. برای ثبت نام اکران اینجا و برای خرید دانلودی هم  اینجا کلیک فرمایید.

 • درس اخلاق حضرت آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی: انتخاب استاد
   تحصیل 

  درس اخلاق حضرت آیت الله العظمی حاج آقا مجتبی تهرانی: انتخاب استاد

  بسم الله الرحمن الرحیم

  یکی از مهمترین چالش های طلاب انتخاب اساتید مفید است. گفتاری از حضرت آیت الله مجتبی تهرانی در این باره منتشر شده است که در این جهت بسیار راه گشاست. در ادامه متن این گفتار تقدیم می گردد.(منبع)

 • دانلود تقریرات ایکس مایندی درس اصول یک (الموجز) استاد حسین بغدادی
   اصول 

  دانلود تقریرات ایکس مایندی درس اصول یک (الموجز) استاد حسین بغدادی

  بسم الله الرحمن الرحیم

  یکی از بهترین روشهای تقریر نویسی روش تقریرنویسی نموداری است و در میان نرم افزارهای ساخت نمودار، سریع ترین و راحت ترین نرم افزار برای نمودارهای تقریری نرم افزار ایکس مایند است. (دانلود از اینجا) البته نرم افزار آی مایند مپ (اینجا) از نظر گرافیکی و زیبایی بر این نرم افزار برتری دارد ولی سرعت ایکس مایند را ندارد. در هر حال الحمدلله تقریرنویسی ایکس مایندی در میان طلاب در حال رشد است و روز به روز بر دوستانی که با این نرم افزار دروس را تقریر می فرمایند افزوده می شود. اخیرا برادر محمد صادق اکبری از طلاب کوشای پایه ی چهارم مدرسه ی علمیه معصومیه اجازه دادند تقریراتشان از درس اصول یک استاد بغدادی در سایت طلبگی تا اجتهاد منتشر شود که در ادامه تقدیم می گردد.

 • دانلود قرآن کریم با فونت عثمان طه در محیط واژه پرداز ورد office word
   پژوهش دروس حوزوی 

  دانلود قرآن کریم با فونت عثمان طه در محیط واژه پرداز ورد office word

  بسم الله الرحمن الرحیم

  یکی از نیازهای مهم و اساسی هر طلبه ارتباط مداوم علمی با متن قرآن کریم و کار مداوم روی نص کتاب الهی از جنبه های مختلف ادبی، اصولی، تفسیری، فقهی و ... است. لازمه ی این کار داشتن یک متن قرآن کریم با قابلیت حاشیه نویسی و یادداشت نویسی است. پیش تر برخی طلاب حوزه ی مشکات متن قرآن کریم را در محیط وان نوت برای این منظور آماده نموده بودند که اینجا خدمت شما عزیزان عرضه شد. در ادامه این مطلب برای دوستانی که می خواهند قابلیتهای حاشیه زنی بیشتری را در فعالیت علمی خود همراه داشته باشند مثل دیدگاه گذاری و پاورقی گذاری (که در وان نوت وجود ندارد ولی در ورد به راحتی در دست رس است) نسخه ی ورد قرآن کریم با رسم الخط زیبای عثمان طه تقدیم می شود.

 • مفتخر شدن مدرسه علمیه ی معصومیه به میزبانی شهدای گمنام در چند روز آینده
   اخبار مدرسه 

  مفتخر شدن مدرسه علمیه ی معصومیه به میزبانی شهدای گمنام در چند روز آینده

  بسم الله الرحمن الرحیم

  ان شاء الله به لطف و عنایت خاص الهی پنجشنبه همین هفته سه شهید گمنام از فرزندان حضرت روح الله در یادمان شهدای گمنام مدرسه علمیه معصومیه به خاک سپرده خواهند شد.

 • پیشنهاد ارزشمند حجت الاسلام موسوی مطلق درباره تاسیس بانک اسلامی
   اقتصاد اخبار 

  پیشنهاد ارزشمند حجت الاسلام موسوی مطلق درباره تاسیس بانک اسلامی

  بسم الله الرحمن الرحیم

  قابل ذکر است که این پیشنهاد قبل از انقلاب توسط حضرت علامه طباطبایی هم مطرح شده بود. در ادامه موضوع پیشنهاد خدمت شما عزیزان تقدیم می گردد.