طلبگی تا اجتهاد

آنچه که لازم است عرض بکنم - که از همه‌ی این مطالب مهمتر است - نسبت حوزه‌های علمیه است با انقلاب و نظام اسلامی. هیچ کس در عالم روحانیت، اگر انصاف و خرد را میزان قرار بدهد، نمیتواند خودش را از نظام اسلامی جدا بگیرد. نظام اسلامی یک امکان عظیمی را در اختیار داعیان الی‌اللّه و مبلّغان اسلام قرار داده… این فرصت تا امروز کِی برای روحانیت وجود داشته؟
علاوه بر این، ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست![خطاب به روحانیون!).
اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده‌ای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟
بیانات در دیدار علما و روحانیون خراسان شمالی 19/07/1391

جستجو

بایگانی

نويسندگان

پربحث ترين ها

رسانه های همسو

۱ مطلب در تیر ۱۳۹۸ ثبت شده است

 • آموزش جستجوی پیشرفته در نرم افزارهای نور

  آموزش جستجوی پیشرفته در نرم افزارهای نور

   

  ساختمان موسسه مرکز تحقیقات علوم اسلامی

  ساختمان مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی واقع در بلوار جمهوری اسلامی شهر مقدس قم

   

  اهمیت استفاده از نرم افزارها در پژوهش حوزوی

  لزوم استفاده از رایانه و اینترنت در پژوهش ها، یک مسئله غیرقابل انکار است. جای شگفتی است که هنوز بعضی از طلاب و حوزویان اهمیت استفاده از نرم افزارها را در تحصیل و پژوهش انکار میکنند.

  روش های سنتی پژوهش یقیناً به هیچ وجه قابل مقایسه با روش های نوین پژوهشی نیست. یکی از ارکان پژوهشِ نوین استفاده از رایانه و نرم افزارهاست.

  آشنایی با موسسه تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی نور

  موسسه مرکز تحقیقات کامپیوتری علوم اسلامی قطعا بزرگترین و فعالیترین موسسه در عرصه ارائه نرم افزارهای حوزوی است. اگر تا کنون با این موسسه و محصولات آنها آشنایی نداشتید توصیه میکنم حتما به سایت اونها سر بزنید.

  مهمترین ویژگی این نرم افزارها

  یکی از مهمترین ویژگی های این نرم افزارها قابلیت جستجوی آنهاست. اما این قابلیت نیازمند آموزش است تا بتوان به طور کامل از آن استفاده کرد. در این مطلب فیلمی که توسط جناب آقای علی سراج که یکی از طلاب خوب مدرسه علمیه مشکات تهران هستند خدمت شما تقدیم میشه.