طلبگی تا اجتهاد

آنچه که لازم است عرض بکنم - که از همه‌ی این مطالب مهمتر است - نسبت حوزه‌های علمیه است با انقلاب و نظام اسلامی. هیچ کس در عالم روحانیت، اگر انصاف و خرد را میزان قرار بدهد، نمیتواند خودش را از نظام اسلامی جدا بگیرد. نظام اسلامی یک امکان عظیمی را در اختیار داعیان الی‌اللّه و مبلّغان اسلام قرار داده… این فرصت تا امروز کِی برای روحانیت وجود داشته؟
علاوه بر این، ابزارهای تسهیل‌کننده، مثل رایانه‌ها و ارتباطات اینترنتی و فضای مجازی و سایبری هم که الان در اختیار شماست![خطاب به روحانیون!).
اگر بتوانید اینها را یاد بگیرید، میتوانید یک کلمه حرف درستِ خودتان را به هزاران مستمعی که شما آنها را نمیشناسید، برسانید؛ این فرصت فوق‌العاده‌ای است؛ نبادا این فرصت ضایع شود. اگر ضایع شد، خدای متعال از من و شما روز قیامت سؤال خواهد کرد: از فرصت این همه جوان، این همه استبصار، این همه میل و شوق به دانستن، شما برای ترویج معارف اسلامی چه استفاده‌ای کردید؟ نظام اسلامی یک چنین خدمتی به ما معممین و روحانیون کرده. مگر میتوانیم خودمان را کنار بگیریم؟
بیانات در دیدار علما و روحانیون خراسان شمالی 19/07/1391

جستجو

بایگانی

نويسندگان

پربحث ترين ها

رسانه های همسو

۱۳ مطلب در آبان ۱۳۹۳ ثبت شده است

 •  نمودارها صرف محصولات

  جدول ابواب مهمّ مزید

  بسم الله الرحمن الرحیم

  در این مطلب ابواب مهم مزید را که بسیار مورد استفاده قرار می‌گیرند، در اختیار شما عزیزان قرار داده شده است.

  این جدول توسط استاد راسل تهیه شده است که تغییرات اندکی نیز توسط استاد کچویی در آن اعمال شده و آماده دریافت میباشد.

 • قواعد وزن+دانلود
   صرف نمودارها محصولات 

  قواعد وزن+دانلود

  بسم الله الرحمن الرحیم

  در این مطلب قواعد وزن و سنجش کلمات را که برگرفته از کتاب صرف متوسطه حمید محمدی تنظیم و اصلاح شده است، تقدیم مینماییم. این قواعد دارای ویژگی های مثبتی نسبت به قواعد مطرح شده در کتاب صرف ساده است که بعد از اصلاح، پاسخگوی وزن دهی به تمام کلمات است. ویژگی ها عبارتند از:

  1- قواعد کاملاً واضح و بوده و یادگیری آنها بسیار آسان است، بر خلاف قواعد وزنِ کتاب صرف ساده که بیهوده بسیار پیچیده شده است!!!

  2- این قواعد بر خلاف قواعد کتاب صرف ساده هیچگونه استثنایی نداشته و تمام کلمات به وسیله این قواعد وزن پیدا میکنند!!!

  در ادامه مطلب میتوانید این قواعد را به اضافه تمرینات حل شده تشریحی دانلود نمایید.

 •  صرف تمرینات

  تمرین صرف و لغتِ افعال زیارت عاشورا

  بسم الله الرحمن الرحیم

  در این مطلب، تمرینی که بر اساس زیارت عاشورا تهیه شده است، ارائه می‌گردد. این تمرین به منظور تمرین صرف و لغت، قبل از بحث ادغام است. در این تمرین که برای پنج روز طراحی شده است، بعد از ترجمه کامل افعالی که زیر آنها خط کشیده شده است، تمرینات مربوط به هر روز باید در همان روز پاسخ داده شود.

  توضیحات تکمیلی داخل برگه ها نوشته شده است.

 •  نمودارها محصولات صرف

  معنای فعل ذَهَب+نمودار

  بسم الله الرحمن االرحیم

  در این مطلب، معنای فعل ذهب را که بر اساس لغت نامه معجم الوسیط نموداری شده است، در اختیار شما دوستان قرار می‌دهیم. در این ترجمه از ترجمه عربی به فارسی جناب آقای بندریگی کمک گرفته شده است.

 •  نمودارها محصولات صرف

  معنای فعل دَعَا+نمودار

  بسم الله الرحمن الرحیم

  در این مطلب، معنای فعل دَعَا را که بر اساس لغت نامه معجم الوسیط نموداری شده است، در اختیار شما دوستان قرار می‌دهیم. در این ترجمه از ترجمه عربی به فارسی جناب آقای بندریگی کمک گرفته شده است.

 •  نمودارها محصولات صرف

  معنای فعل بَغَی+نمودار

  بسم الله الرحمن الرحیم

  در این مطلب، معنای فعل بَغَی را که بر اساس لغت نامه معجم الوسیط نموداری شده است، در اختیار شما دوستان قرار می‌دهیم. در این ترجمه از ترجمه عربی به فارسی جناب آقای بندریگی کمک گرفته شده است.

 •  نمودارها صرف

  معنای فعل عَدَل+نمودار

  بسم الله الرحمن الرحیم

  در این مطلب، معنای فعل عَدَلَ را که بر اساس لغت نامه معجم الوسیط نموداری شده است، در اختیار شما دوستان قرار می‌دهیم. در این ترجمه از ترجمه عربی به فارسی جناب آقای بندریگی کمک گرفته شده است.

 • دانلود فرهنگ لغت المعجم الوسیط+نرم افزار
   صرف کتابخانه لغت دانلود کتاب 

  دانلود فرهنگ لغت المعجم الوسیط+نرم افزار

  بسم الله الرحمن الرحیم

  فرهنگ لغت معجم الوسیط، یکی از بهترین فرهنگ لغات عربی است که به صورت منظم و ساختارمند، معانی لغات را بیان کرده است. در این مطلب، نسخه PDF این لغت نامه به همراه نرم افزار آن را در اختیار شما دوستان قرار می‌دهیم.

  در تاریخ 27 شهریور 1394، این مطلب بروزرسانی شد و لغت نامه‌های المعجم الوسیط و المنجد، که یکی از دوستان خوبمان به صورت کامل فهرست‌نویسی شده است، جایگزین فایل‌های قبلی گردید.

  جالبه بدونید با این زحمتی که دوست خوبمون کشیدن، سرعت پیدا کردن لغت در این دو کتاب، از نصف هم کمتر شد! چون ایشون تا دو حرف رو فهرست نویسی کردن و مثلا اگر میخواهید معنی کلمه «سَخَلَ» رو بدونید، کافیه بر روی فهرست دو حرف سخ کلیک کنید و مستقیم به این کلمه برسید. 

  در ادامه مطلب میتوانید این لغت نامه ها رو دانلود بفرمایید.